Sposób na zagubiony kluczyk od auta – jak sobie z nim poradzić?
Pan Hilary zgubił swoje okulary, ale prawda jest taka, że każdemu z nas zdarza się czasem zapodziać kluczyki od samochodu – czasem po prostu po wielu godzinach poszukiwań nie możemy ich znaleźć, ale zdarza się, że utoną one podczas wyprawy na łódkę albo zostaną skradzione razem z torebką. Życie w biegu od śniadania do kolacji, od spotkania do spotkania również nie wpływa pozytywnie na naszą koncentrację, co nie rzadko skutkuje zagubieniem kluczy czy portfela. Jak bez kluczyków dostać się do swojego auta?
Awaryjne otwieranie auta to usługa, którą przeprowadza się w kilku przypadkach – zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, złamanie kluczyków, ale też i ich zagubienie. Taka usługa jest w pełni legalna, choć wymaga potwierdzenia własności samochodu.
Zagubiony kluczyk od auta – jak dostać się do swojego samochodu?
Przeglądając wykaz rzeczy znalezionych bardzo często można natknąć się na różnego rodzaju klucze – zarówno do mieszkań, jak i do samochodu. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem mogą one po prostu wypaść z kieszeni, zahaczyć się o portfel w torebce, jak i wysunąć z poły marynarki. Kluczyki do auta czy mieszkania możemy też zgubić podczas nietypowych, relaksacyjnych czynności – pływając kajakiem, czy spacerując z dzieckiem.
Jeśli wypadnięcie kluczy zostanie zauważone szybko, zaplanowana podróż nie ulegnie opóźnieniu. Co jednak, jeśli wpadną one do studzienki kanalizacyjnej, albo po prostu nie możemy ich znaleźć, bowiem zgubiliśmy je w bliżej nieokreślonym miejscu?
W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest awaryjne otwarcie auta. Dokonuje je specjalista, który wymaga okazaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu – to tak zwane kontrolowane i legalne włamanie, które umożliwia wejście do samochodu oraz wymianę stacyjki, tak aby można było wyruszyć w trasę.
A co, w przypadku gdy nie posiadamy dowodu rejestracyjnego, który był w skradzionej torebce? Ślusarz, który dokonuje kontrolowanego włamania do samochodu może poprosić o wsparcie policjantów, którzy wylegitymują osobę korzystającą z usługi, a tym samym potwierdzą jej akt własności.
Awaryjne otwieranie auta – kiedy nie robić tego samodzielnie?
Po zgubieniu kluczyków do auta możemy posiłkować się zapasowym zestawem kluczy. Problem pojawia się wtedy, gdy również i on znajduje się w bliżej nieokreślonym miejscu. Samodzielne otwieranie samochodu jest ryzykowne – może to prowadzić do poważnego uszkodzenia auta, w tym centralnego zamka.
Dodatkowo, w przypadku uszkodzenia zamka podczas samodzielnego otwarcia samochodu bez kluczyków nie ma możliwości wypłacenia odszkodowania z ubezpieczenia, co jest możliwe po otrzymaniu potwierdzenia od ślusarza.
Samodzielne otwieranie auto w momencie zagubienia kluczy powinno wobec tego odbywać się tylko i wyłącznie wtedy, gdy posiadamy drugi komplet kluczy. Ich brak powinien być znakiem, że czas zadzwonić po profesjonalną pomoc, która nie tylko pomoże nam w otwarciu samochodu i wyruszeniu w trasę, ale przede wszystkim – nie spowoduje kolejnych uszkodzeń, które będą miały wpływ na wartość auta. Awaryjne otwieranie samochodu wykonuje się w zaledwie kilka minut – potrzebne jest tylko okazanie dowodu rejestracyjnego lub w skrajnych przypadkach wsparcie policji, która potwierdzi dane właściciela auta.