Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i mieszkania?
Czy zdarzyło ci się kiedyś zapomnieć kluczy do samochodu lub mieszkania? W takiej sytuacji pozostaje tylko jedna opcja - awaryjne otwieranie drzwi. To usługa, której potrzebujemy w najmniej spodziewanych momentach. Warto zastanowić się, ile takie usługi kosztują, jakie są związane z nimi ryzyka i jak możemy uniknąć tego rodzaju kłopotów.
Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?
Zgubione klucze do samochodu to klasyczny problem, który może przydarzyć się każdemu z nas. Koszty awaryjnego otwierania samochodu mogą różnić się w zależności od kilku czynników:
- Rodzaj samochodu - koszty otwarcia drzwi w nowoczesnym aucie z elektronicznym zamkiem mogą być wyższe niż w starszym modelu z tradycyjnym zamkiem, gdyż elektroniczne systemy zabezpieczeń wymagają specjalistycznego sprzętu i wiedzy.
- Miejsce i pora dnia - otwarcie samochodu w środku nocy lub w miejscu, gdzie konieczny jest daleki dojazd specjalistów, może okazać się nieco bardziej kosztowne.
- Usługi dodatkowe - jeśli potrzebujesz kopii klucza lub usługi naprawczej po otwarciu samochodu, koszty będą wyższe.
Nie da się więc jednoznacznie określić ile będzie kosztowała usługa awaryjnego otwierania samochodu, gdyż zależy to od wielu czynników. Najbardziej szczegółowe informacje dostaniesz wtedy, kiedy skontaktujesz się ze specjalistą i określisz swój problem i podasz wszystkie niezbędne szczegóły. Wtedy fachowiec będzie mógł na podstawie danych i swojego doświadczenia podać Ci przybliżony koszt usługi.
Ile kosztuje awaryjne otwieranie mieszkania?
Podobnie jak w przypadku samochodów, awaryjne otwieranie mieszkania może być kosztowne, ale nie musi. Wszystko zależy od szczegółów. Otwieranie mieszkania z tradycyjnym zamkiem będzie zdecydowanie tańsze niż z zamkiem elektronicznym lub wielopunktowym. Koszty będą niższe, jeśli masz pewność, że klucze zostały zgubione. Wtedy poza samym otwarciem powinieneś rozważyć także konieczność wymiany zamka na nowy. Nigdy nie wiesz, czy klucze nie dostały się w niepowołane ręce i czy było to tylko przypadkowe zgubienie czy celowe działanie.
W przypadku mieszkań, koszt awaryjnego otwierania zaczynają się od około 250 zł i może wzrosnąć w zależności od skomplikowania zamka oraz dodatkowych usług.
Jak uniknąć kosztów awaryjnego otwierania?
Najlepszym sposobem na uniknięcie kosztów związanym z awaryjnym otwieraniem jest profilaktyka. Dobrym sposobem jest pozostawienie zapasowych kluczyków do samochodu czy domu w bezpiecznym miejscu. Może być to mieszkanie przyjaciół, zaufanych sąsiadów czy kogoś z rodziny. Dzięki temu w przypadku takiej sytuacji będziesz mógł uniknąć kosztów związanych z awaryjnym otwieraniem. Jednak jeśli Twój komplet kluczy się nie znajdzie, tak czy inaczej powinieneś wezwać ślusarza w celu wymiany zamka na nowy.
Awaryjne otwieranie samochodu lub mieszkania może być kosztowne, jednak często jest to jedyne rozwiązanie, aby bez stresu i w miarę szybko dostać się do wnętrza. Jeśli okaże się, że Twoich kluczy nie ma na dnie torebki czy w innym miejscu w domu, nie zapomnij o wymianie zamka na nowy.