Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach?Wymiana zamka w drzwiach to jedna z wielu usług świadczonych przez ślusarzy. W zależności od sytuacji taką usługę może dla nas wykonać ślusarz w trybie normalnym lub pogotowie ślusarskie w trybie awaryjnym. Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Od czego zależy cena?

Zanim skupimy się na czynnikach decydujących o koszcie wymiany zamka w drzwiach, zwróćmy uwagę na kwestie determinujące prawidłowy montaż mechanizmów. To m.in.:

  • doświadczenie,
  • wiedza,
  • umiejętności,
  • sprawdzone narzędzia.

Decydując się na skorzystanie z usług konkretnego ślusarza lub pogotowia ślusarskiego warto zaufać profesjonalistom. Specjaliści w swojej branży posiadają rozległą wiedzę w zakresie dostępnych mechanizmów oraz doświadczenie niezbędne do wykonania ich prawidłowego montażu. To wszystko jest bardzo ważne, ponieważ tylko właściwie zamontowany zamek daje gwarancję bezpieczeństwa i skutecznej ochrony przed włamaniem. Ogromną zaletą współpracy z profesjonalnym ślusarzem jest również możliwość skorzystania z pomocy doradczej. 

Od czego zależy cena wymiany zamka w drzwiach?

Cena konkretnej usługi jest uzależniona od szeregu czynników, w tym jakości i budowy demontowanych i montowanych w ich miejsce zamków. Budowa zamków decyduje o stopniu skomplikowania prac, które trzeba zrealizować podczas wymiany. Najbardziej wymagające pod tym względem są zamki antywłamaniowe. Ich wymiana wymaga specjalistycznej wiedzy oraz dostępu do profesjonalnych narzędzi.

Wymiana zamka antywłamaniowego jest więc jedną z najdroższych pozycji w cenniku usług związanych z wymianą zamków w drzwiach. Na własnym bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Wprawdzie wybór solidnego zamka antywłamaniowego z profesjonalnym montażem wiąże się z koniecznością poniesienia większych kosztów niż w przypadku tradycyjnych wkładek, jednak  jest to inwestycja na lata. Sprawdzone modele gwarantują właściwy poziom zabezpieczeń przez naprawdę długi czas.

Jakie jeszcze czynniki decydują o cenie wymiany?

Podstawowym czynnikiem jest budowa zamka, ale koszt usługi może zależeć także od szeregu czynników pośrednich, takich jak:

  • tryb wykonania usługi

Standardowo usługi świadczone przez pogotowie ślusarskie są droższe, niż te same usługi realizowane w trybie standardowym. Co ważne, nie każde pogotowie podejmuje się wymiany wszystkich typów zamków. Dlatego też na planowaną wymianę zamka warto się umówić ze ślusarzem w dogodnym dla nas terminie. 

  • materiał, z jakiego zostały wykonane drzwi

Niektóre typy drzwi wejściowych/frontowych mogą nastręczać dodatkowych trudności np. w wywierceniu otworów pod montaż zamka. To może wpłynąć na koszt usługi.

  • lokalizacja lokalu

Z lokalizacją obsługiwanego lokalu wiążą się kwestie dojazdu czy wniesienia narzędzi na daną kondygnację budynku, co może wpłynąć na cenę wymiany zamka.