Złamany klucz w stacyjce – co robić?

Złamany klucz w stacyjce – co robićNietypowe i trudne sytuacje mogą przydarzyć się każdemu – z pewnością zalicza się do nich złamany klucz w stacyjce. Choć faktycznie są to nieszczęścia dość sporadyczne, w takich sytuacjach warto skontaktować się z fachowcem, który dzięki cierpliwości i zdolnościom manualnym uratuje samochód i pomoże wyruszyć w trasę. 

Złamany klucz w stacyjce – co robić w takich przypadkach? W tej niecodziennej sytuacji można spróbować własnych sił, ale też i skorzystać z nieocenionej pomocy fachowca. Wszystko tak naprawdę zależy od miejsca i rodzaju pęknięcia kluczyka. Nie jest to jednak zadanie łatwe i w najgorszym wypadku może prowadzić do uszkodzenia stacyjki, co w przypadku naprawy wymaga nieco większych nakładów finansowych.

Złamany klucz w stacyjce – domowe sposoby na rozwiązanie problemu

W zależności od miejsca złamania klucza w stacyjce, można spróbować go wyciągnąć samodzielnie. Jeśli kawałek klucza, który utkwił w stacyjce wystaje dość mocno, do usunięcia go można wykorzystać pęsetę lub małe szczypce. Zabieg należy przeprowadzić bardzo ostrożnie i delikatnie, bowiem gwałtowne ruchy mogą uszkodzić całą stacyjkę.

Ostatnią metodą, dla cierpliwych, jest wykorzystanie drucika, który delikatnie wsuwa się do stacyjki i zahaczając o ząbek klucza wyciąga się go na zewnątrz. Z takim wyjęciem złamanego klucza ze stacyjki poradzą sobie tylko osoby cierpliwie i wprawione w wykorzystywaniu drutów – nie jest to bowiem łatwe zadanie!

Fachowa pomoc przy złamaniu klucza w stacyjce

Choć domowe metody na wyjęcie klucza ze stacyjki wydają się łatwe, wymagają one ogromnej precyzji, a także wiedzy. Najmniejszy błąd może skutkować uszkodzeniem całej stacyjki, a zatem ze znacznie droższą naprawą. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej skontaktować się z fachowcem, któremu cała praca zajmie zaledwie kilka minut bez dalszego uszkadzania samochodu!

Z doświadczenia wiemy, że wielu kierowców mimo wszystko decyduje się na pierwsze samodzielne próby, dlatego też oferujemy profesjonalną naprawę stacyjek – w przypadku małych uszkodzeń naprawiamy je od ręki, a w przypadku większych problemów dostarczamy naprawione stacyjki najpóźniej następnego dnia.

Zatrzaśnięte klucze w samochodzie, jak i złamany klucz w stacyjce to praca dla fachowca – dzięki temu masz pewność, że nie dojdzie do dalszego uszkodzenia stacyjki lub zamka, a dodatkowo otrzymasz potwierdzenie, które może być pomocne przy wypłacie ubezpieczenia. Choć wiele rzeczy można wykonać samodzielnie – w przypadku auta nie warto ryzykować i cieszyć się kolejnymi, udanymi wyprawami!