Jeden klucz do wszystkich zamków? To możliwe, bezpieczne i… wygodne!

Jeden klucz do wszystkich zamków

Klucz od drzwi wejściowych, klucz od furtki, klucz od garażu, jeszcze jeden od kłódki… Choć bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, ilość zamków w domach i obejściu może przyprawić o zawrót głowy. Czasem też trudno połapać się w tym, który klucz był do którego zamka, szczególnie gdy w kieszeni znajduje się ogromny pęk. A może jeden klucz do wszystkich zamków? System jednego klucza to rozwiązanie bardzo praktyczne – zarówno dla biura, jak i domu, a do tego całkiem bezpieczne!

Duża ilość kluczy to wbrew pozorom większa szansa, że można je zgubić. Ciężki pęk bowiem często zahacza się o rolki w notesach i kalendarzach, ale też i wysuwa z kieszeni spodni. Kolejną wadą dużej ilości kluczy jest to, że czasem ciężko jest połapać się w tym, który był do którego zamka – większość wygląda przecież identycznie! System jednego klucza to rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu właścicielom firm, jak i domów, bowiem znacznie ułatwia odnalezienie się w gąszczu kluczy, ale jest też i równie bezpieczne, jak klasyczne zamki.

Jeden klucz do wszystkich zamków – proste i sprawdzone rozwiązanie

Jeden klucz do wszystkich zamków brzmi jak marzenie – tymczasem jest to rozwiązanie wygodne i coraz popularniejsze. Doceniają go przede wszystkim właściciele domów jednorodzinnych, w których każdy wolnostojący budynek na terenie posiada własny zamek – schowek na narzędzia, altanka, letnia kuchnia, ale też i warsztat oraz garaż. Z podobnymi problemami mierzą się także właściciele firm – każde pomieszczenie wymaga zamknięcia, a do tego są jeszcze biurka i szafy, które ze względu na wrażliwość danych również powinny pozostać ukryte.

System jednego klucza jest najlepszą odpowiedzią na te problemy – można nim otworzyć zarówno kłódkę, jak i wszystkie zamki w drzwiach wejściowych. To nic innego, jak specjalna wkładka, którą montuje się w zamkach, która otwiera zapadki po zastosowaniu klucza uniwersalnego.

Czy system jednego klucza jest bezpieczny? Jeden klucz do wszystkich zamków, a klasyczne zabezpieczenia

System jednego klucza to bardziej tradycyjna wersja kluczy elektronicznych. Podobnie, jak każde inne pojedyncze zabezpieczenie, nie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się chronić przed włamaniem. Nie jest im także tradycyjne posiadanie wielu kluczy do różnych zamków.

Włamywacze stosując wytrychy oraz inne narzędzia ułatwiające przedostanie się do budynku, doskonale poradzą sobie tak i z klasycznymi zamkami, jak i z system jednego klucza, bowiem… otwiera się je tak samo. 

Jeden klucz do wszystkich zamków jest zatem tak samo bezpieczny, jak i różne rodzaje zamków, bowiem sposób ich otwarcia jest praktycznie taki sam. System jednego klucza jest przede wszystkim wygodą dla właściciela, który nie musi martwić się i zastanawiać, którym kluczem otworzyć komórkę, a którym kłódkę na domku z narzędziami. Uniwersalność tego rozwiązania doskonale sprawdzi się także w biurze, w którym dostęp do wielu pomieszczeń powinni posiadać prawie wszyscy pracownicy.