Jak otworzyć skrzynkę pocztową?

awaria_skrzynki

Skrzynki pocztowe mogą ulec awarii uniemożliwiającej lub solidnie utrudniającej ich otworzenie. W takim wypadku mamy dwa potencjalne rozwiązania do wyboru. Możemy albo spróbować otworzyć skrzynkę samodzielnie, albo też zwrócić się po pomoc do firmy ślusarskiej. Wbrew pozorom samodzielnie otworzenie skrzynki jest w wielu sytuacjach możliwe i jak najbardziej wykonalne. W tym tekście podpowiadamy - jak krok po kroku poradzić sobie z usterką uniemożliwiającą otworzenie skrzynki na listy oraz jakie możliwości stoją przed wszystkimi osobami pragnącymi rozwiązać ten problem.

Samodzielnie otwieranie skrzynki pocztowej

Wiele skrzynek pocztowych wyposażonych zostało w dość proste mechanizmy otwierania-zamykania. Nie stanowią one dużego problemu dla pragnących je sforsować osób, jak również dla tych, którzy posiadają chociażby minimalne doświadczenie lub umiejętności ślusarskie.

Fachowiec oczywiście otworzy skrzynkę szybciej i łatwiej, a przede wszystkim - bezpieczniej, gwarantując że po zakończonej interwencji wciąż będzie nadawać się do używania.

W trakcie próby samodzielnego otwarcia skrzynki warto zachować szczególną ostrożność, gdyż zbyt duży nacisk sił może doprowadzić do efektu odwrotnego - bezpowrotnie zniszczyć cały zamek. Jeśli do tego dojdzie jedynym rozwiązaniem pozostanie nam montaż nowego mechanizmu zamykającego.

Profesjonalna pomoc ślusarza

Jeśli obawiamy się konsekwencji samodzielnej naprawy skrzynki pocztowej, lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po specjalistyczną pomoc ślusarza. Podejmie się on naprawy naszej skrzynki bez narażania jej na zniszczenie zamka.

Warto sięgać po pomoc profesjonalisty także wtedy, gdy nasze skrzynki pocztowe to tzw. euroskrzynki, czyli skrzynki wykonane zgodnie z normami unijnymi, przeznaczone do montażu m.in. na klatkach schodowych. Ich zamek może nie przetrwać jakichkolwiek prób samodzielnej naprawy.

Niektóre firmy ślusarskie uwzględniają w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania skrzynek na listy. Zazwyczaj jest to stosunkowo tanie usługa, realizowana szybko i sprawnie. Wystarczy nawiązać kontakt telefoniczny z interesującą nas firmą, złożyć zlecenie oraz poczekać na pomoc ślusarza. Pogotowie ślusarskie świadczy usługi w modelu 24/7 i jest gotowe pomóc w odblokowaniu zamku o każdej porze dnia i nocy.

Najczęściej awarie skrzynek pocztowych spowodowane są przez niewielkich rozmiarów usterki w mechanizmie zamykającym. Mogą wynikać zarówno z procesów starzenia się materiału, jak i nieprawidłowego użytkowania. Niezależnie od przyczyny możemy dopytać ślusarza o zalecane przez niego środki konserwujące, których stosowanie będzie przeciwdziałać ponownemu wystąpieniu usterek.